SKU: 59093-24X40-WHITE
Bath Rug - White, 24 in. x 40 in.
Average Rating: 4.504 out of 5 stars
Rating Count: 2075
SKU: 59093-24X40-WHITE
Size: 24 in. x 40 in.
Color: White
White
Color: White
White
Jute
Color: Jute
Jute
Taupe
Color: Taupe
Taupe
Espresso
Color: Espresso
Espresso
Silver
Color: Silver
Silver
Pewter Gray
Color: Pewter Gray
Pewter Gray
Navy
Color: Navy
Navy
Deep Teal
Color: Deep Teal
Deep Teal
Soft Blue
Color: Soft Blue
Soft Blue
Blue Water
Color: Blue Water
Blue Water
Lagoon
Color: Lagoon
Lagoon
Sea Spray
Color: Sea Spray
Sea Spray
Marsh Green
Color: Marsh Green
Marsh Green
Kiwi Green
Color: Kiwi Green
Kiwi Green
Pale Yellow
Color: Pale Yellow
Pale Yellow
Deep Yellow
Color: Deep Yellow
Deep Yellow
Honey
Color: Honey
Honey
Curry
Color: Curry
Curry
Magenta Pink
Color: Magenta Pink
Magenta Pink
Blush
Color: Blush
Blush
  • In Stock
Est. Arrival: Sun, May 17
Est. Delivery To:
Order within
Shop the Collection
SKU: 59093-24X40-WHITE
  • 100% ring-spun cotton
  • 2600 GSM
  • Reversible
  • New cotton bath rugs tend to lint at first, but after several washes, lint will diminish
  • Coordinates beautifully with our Company Cotton™ Bath Towels
  • Woven in India
  • 17 in. x 24 in.
  • 21 in. x 34 in.
  • 24 in. x 40 in.
  • Contour: 24 in. x 24 in. with 8 in. cutout
  • Square: 24 in. x 24 in.