SKU: 83577E-18X18-REDWHITE
Contour Chair Cushion - Cabana Jockey Red, 18 in. x 18 in.
Average Rating: 4.712 out of 5 stars
Rating Count: 267
SKU: 83577E-18X18-REDWHITE
Size: 18 in. x 18 in.
Color: Cabana Jockey Red
White
Color: White
White
Pumice
Color: Pumice
Pumice
Silver
Color: Silver
Silver
Antique Beige
Color: Antique Beige
Antique Beige
Taupe
Color: Taupe
Taupe
Black
Color: Black
Black
Navy
Color: Navy
Navy
Sapphire
Color: Sapphire
Sapphire
Pacific Blue
Color: Pacific Blue
Pacific Blue
Air Blue
Color: Air Blue
Air Blue
Spectrum Mist
Color: Spectrum Mist
Spectrum Mist
Ginkgo
Color: Ginkgo
Ginkgo
Jockey Red
Color: Jockey Red
Jockey Red
Cabana Midnight
Color: Cabana Midnight
Cabana Midnight
Cabana Jockey Red
Color: Cabana Jockey Red
Cabana Jockey Red
Mason Stripe
Color: Mason Stripe
Mason Stripe
Maxim Heatherbeige
Color: Maxim Heatherbeige
Maxim Heatherbeige
Sail Away Sunflower
Color: Sail Away Sunflower
Sail Away Sunflower
Narrow Stripe Air Blue
Color: Narrow Stripe Air Blue
Narrow Stripe Air Blue
Lido Stripe
Color: Lido Stripe
Lido Stripe
Gateway Coast
Color: Gateway Coast
Gateway Coast
Surround Stripe
Color: Surround Stripe
Surround Stripe
Voyage Indigo
Color: Voyage Indigo
Voyage Indigo
Voyage Tamale
Color: Voyage Tamale
Voyage Tamale
Final Sale
Voyage Dune II
Color: Voyage Dune II
Voyage Dune II
  • In Stock
Est. Arrival: Thu, May 21
Est. Delivery To:
Order within
Shop the Collection
SKU: 83577E-18X18-REDWHITE
  • Knife-edged contoured chair cushions
  • Cushions are sewn shut
  • The contour seat cushions fit securely into the frame, so no ties are necessary
  • Cushions made with Sunbrella® performance fabrics carry a 5-year limited warranty against fading
  • High density foam core wrapped in thick densified polyester, made for comfort and longevity
  • Lay on side to improve dry time
  • Imported
  • View Law Label
  • 16 in. W x 15 in. L x 3 in. thick
  • 18 in. W x 18 in. L x 3 in. thick
  • 20 in. W x 20 in. L x 3 in. thick
  • 21 in. W x 19 in. L x 3 in. thick